Import broni białej sprzed 1945

Więcej
7 miesiąc 3 tygodni temu #15 przez Almansore
Sprowadzałem z USA spore ilości używanych kaset magnetofonowych, w jednej paczce było ok. 200-300 sztuk. Nigdy żadnych problemów nie było i cła nie naliczyli. Raz w paczce miałem dodatkowo miecz shin-gunto i to samo.  Problem z bronią białą polega na tym, że nawet amator ma świadomość, że to przedmiot o znacznej wartości. O ile w przypadku pojedyńczych egzemplarzy jest szansa, że nie doliczą cła, to przy większych ilościach trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 miesiąc 5 dni temu #16 przez radko7
Jeżeli chcesz sprowadzić broń biała długą z USA czy Australii, do ceny zakupu dolicz wszystkie opłaty, średnio wychodzi to ok. 30%. Jeżeli kupisz szable w dobrej cenie to nawet te 30% dla kolekcjonera nie będzie nieopłacalne.

Bajki o gifcie, braku cła i vatu można pozostawić bez komentarza. Bo ci który o tym piszą, zapewne jedynie co sprowadzili w ten sposób to telefon komórkowy, nie mówiąc już o tym że jest to niezgodne z prawem. W przypadku dużej paczki, celnik zawsze weźmie ja do odprawy.

Więcej
7 miesiąc 5 dni temu #17 przez Serhiy
Kontaktowałem się z urzędami celnymi oraz konserwatorami zabytków. Z informacji, które zdobyłem wynika, że broń biała, która ma ponad 100 lat można sprowadzić na 8% jednak broń biała z okresu drugiej wojny już pod to się nie łapie.

Czas generowania strony: 0.134 s.